Interesanti fakti par našķiem

Musli ar piedevām tika izstrādāts aptuveni pirms 100 gadiem.
Aptuveni 1900. gadā šveiciešu ārsts Maksimiliāns Birkers-Benners (Maximilian Bircher-Benner) izstrādāja musli ar piedevām (svaigiem vai žāvētiem augļiem un riekstiem), lai to dotu pacientiem savā slimnīcā, kurā liela nozīme pacientu ārstēšanā bija svaigu augļu un dārzeņu lietošanai uzturā.

Ilgi dzīvojošs, bet miegains
Vai zinājāt, ka pistācijas koks aug vairāk nekā 300 gadus? Šie koki nemīl vēsus laikapstākļus – tādēļ no decembra līdz jūlijam tie atrodas pārziemošanas stāvoklī, turpretim tie sāk ziedēt, kad laikapstākļi kļūst siltāki, t.i., ne agrāk kā marta beigās.

Ceļošana bez sliktas pašsajūtas
Vai zinājāt, ka ingvers ir viens no labākajiem līdzekļiem cīņā ar sliktu pašsajūtu ceļošanas laikā? Ir noskaidrots, ka cilvēki, kuriem ceļošanas laikā ir nelabuma vai aukstu sviedru sajūta, var samazināt šo simptomu iespējamību, lietojot ingvera sakni.

Nepatīkami attēli
Vai zinājāt, ka, pretēji pieņemtajiem uzskatiem, saldumu attēli veicina veselīga uztura lietošanu? Pētnieki Nīderlandē apgalvo, ka, redzot iecienītāko saldumu attēlus, cilvēki, kas cenšas samazināt svaru, veiksmīgāk tiecas uz mērķi.

Mašīna – kafijas gardēdis
Vai zinājāt, ka robots varētu būt kafijas gardēdis? Zinātnieki Nestlé pētniecības centrā Šveicē ir izstrādājuši mašīnu, kas, gluži kā cilvēks, spēj atpazīt svaigi pagatavotas kafijas aromātu.

Iegūstiet veselīgu sejas ādas krāsu
Vai zinājāt – lai iegūtu veselīgu ādas krāsu, jums nav jāsauļojas? Burkānu, spinātu, aprikožu, greipfrūtu, meloņu, zivju, olu un olīveļļas lietošana uzturā var aizstāt solārija apmeklēšanu. Šo produktu sastāvā ir daudz selēna un A, C un E vitamīnu, kas piešķir sejas ādai veselīgu toni.