Interesanti fakti par reliģiju

Strīdi par reliģiju pasaulē raisa karus, kalpo kā avots filmu scenārijiem un dažādo uzskatu dēļ saplūcas tuvākie cilvēki. Taču šoreiz piedāvājam tikai sausus faktus.

Pētījumi liecina, ka 33 % Zemes iedzīvotāju ir kristieši, 21 % — musulmaņi, 14 % — hinduisti, 6 % — budisti, 6 % ir tradicionāli ķīniešu reliģiju piekritēji, 0,37 % ir sikhi, 0,2% — jūdaisti, bet 7 % pieder citai reliģijai.

Ir trīs pasaules reliģijas — budisms, kristietība un islāms (norādītas hronoloģiskā kārtībā). Lai reliģija varētu dēvēt par „pasaules reliģiju”, tai jābūt ietekmīgam skaitam sekotāju visā pasaulē, un nav jāizraisa asociācijas ar jebkādu nacionālu vai valsts kopienu.

Viena no eksotiskākajām ir Āfrikas dogonu cilts reliģija. Dogoni pielūdz Sīriusa tēlu, tomēr neuzskata, ka šī zvaigzne ir Svētais gars, Dieva tēls vai kas tamlīdzīgs. Viņi zina, ka tā ir dubulta zvaigzne, turklāt ir zinājuši to sen pirms tam, kad šo faktu atklāja Eiropas astronomi. Viņi tic, ka no kādas Sīriusa sistēmas planētas ar kosmosa kuģi ir atlidojis viņu radītājs — puscilvēks-pusčūska Nom-Mo.

Viena no senākām reliģiozajām mācībām Indijā ir džaini.  Mūsdienās tai ir vairāk nekā pieci miljoni sekotāju. Šīs reliģijas galvenais princips ir nenodarīt ļaunu dzīvajam, tāpēc reliģiskās kopienas locekļi neņem rokās ieročus un neēd gaļu.

Kristietībā pasaules gals ir sīki aprakstīts Jāņa slavenajā „Apokalipsē” jeb „Atklāsmē”. Jānis savos darbos neaprakstīja kādus pagātnes notikumus un neparedzēja kādus konkrētus nākotnes notikumus. Jāņa „Apokalipsē” ir apstrādātas un apkopotas daudzas viņa laikā uzrakstītas Apokalipses. Līdz mūsdienām ir atrastas 15 Apokalipses, kas tā arī nav kanonizētas.

Pasaules Gala iestāšanos vienmēr saista ar mesijas – Jēzus Kristus, Maitreja (budistu mitoloģijā), Mašiaha (jūdaismā) atnākšanu. Mesija atnāk, lai uzvarētu ļaunumu un spriestu Tiesu. Tiesas dienas fons ir pasaules katastrofa — pasaules sabrukšana, plūdi, ugunsgrēks utt. Pēc attīrīšanās pasaule atkal atdzimst.Tā daudzās Dienvidamerikas indiešu ticībās tiek minēti Plūdi un Vispasaules ugunsgrēks. Piemēram, Gvatemalas indiešu cilts Kiča „Svētajā grāmatā” ir teikts, ka no debesīm līs degoša darva, ko sūtījis baiļu dievs Hurakans.

Senākie teksti, kas paredz Pasaules Galu, ir Avesta — seno irāņu reliģijas zoroastrisma svētā grāmata.

Par trim laikmetiem stāsta arī seno indiešu reliģiozie teksti. Indieši uzskata, ka Visums katrā pasaules periodā (kalpā) trīs reizes izmainās: tas pāriet no radīšanas un veidošanās stāvokļa ilgstošas pastāvēšanas stāvoklī un pēc tam seko sabrukums. Bet atšķirībā no zoroastriešiem indieši min daudz ilgākus termiņus.

Kad Romas pāvests piedāvāja Mikelandželo „piesegt” kailos ķermeņus freskā “Tiesas diena” uz Siksta kapelas sienas, tas atbildējis: „Lai pāvests izlabo pasauli, gleznu es izlabošu piecu minūšu laikā.”

1774. gadā ASV kāda Enna Lī nodibināja šeikeru kopienu. „Māte Lī” apgalvoja, ka mīlestībai pret Dievu jāizpaužas dejās līdz spēku izsīkumam. Mēdza teikt, ka nolēkājušies šeikeri tumsā nododas kopīgam grēkam, bet pēc tā dzimušos bērnus audzina kopīgi. Protams, ka tāda ekstravagance nepatika valdībai, tāpēc mūsdienās Menas štatā viņu kopienā ir vien septiņi cilvēki.

Kādam kristietības atzaram Jaungvinejā drīz būs jau 80 gadu. Saskaņā ar radīto kultu, baltie cilvēki esot izmetuši no Evaņģēlija to tekstu, kur bija teikts, ka Jēzus bija papuass. Kristus otrajā atnākšanā papuasi kļūs par valdniekiem, bet baltie – par viņu vergiem.

Pagājušā gadsimta 70. gados Amerikā plosījās reliģiska kopiena „ Debesu vārti”, kuras lielākie piekritēji bija programmētāji. Tās būtība bija uzskats, ka Dievs un Lucifers ir divu naidīgu ekipāžu komandieri, kas ar kosmiskajiem kuģiem cīnās par tiesībām valdīt pasaulē. Zemes iedzīvotājiem ir tikai viens ceļš, kā izvairīties no šīs cīņas: pārcelties citā dimensijā, izdarot pašnāvību.

Indieši tic, ka eksistē vairākas Saules, kas iedegas jugas (laikmeta) beigās. Piemēram, „Mahabharatas” 185. nodaļā, kur stāstīts par Rāmas un Bhīšmas cīņu, ir runa par to, ka pretinieki izmantojuši divus Brahmas ieročus, kas, satikušies debesīs, spīdējuši kā divas Saules, ”it kā norādot, kas notiks jugas beigās”.

Norvēģu luteriskā baznīca piedāvā visiem savas konfesijas piederīgajiem praktiski acumirklīgu dvēseles glābšanu. Lai atbrīvotos no visiem grēkiem un saņemtu garantētu caurlaidi uz Paradīzi, nepieciešamas vien divpadsmit sekundes, kuru laikā ir iespējams noskaitīt īpašu lūgšanu.

Katoļu pasaulē ir vairāk nekā visu pārējo kristiešu kopā.

Persona, kurai, lemjot jautājumu par jauna svētā kanonizēšanu, bija jāizvirza pret to argumenti, saucās „Sātana advokāts”.

Pasaulē pirmā reklāma tika nodrukāta 1477. gadā Anglijā. Tā biju lūgšanu grāmatas reklāma.

Baznīcas atšķirība no kapelas ir altāra esamība.

Bībeles daļas ir tulkotas 2212 valodās. Pilnībā Bībele ir izdota 366 valodās; 928 valodās ir nodrukāta tikai Jaunā Derība, bet vēl 918 – vismaz viena Bībeles daļa.

Mormoņu līderim Brighamam Jangam bijušas 27 sievas un ir 57 bērni no 16 sievām.

Pirmatnējās ciltis uzskata, ka skūpsta laikā tiek atdots spēks jeb daļa dvēseles.

ASV baznīcās turpina pieaugt jogu praktizējošo cilvēku skaits. Tomēr daudzi kristieši uzskata, ka tas nodara milzīgu kaitējumu kā garīgai attīstībai, tā psihei.

Senie īri iztēlojās paradīzi kā „vietu, kur ir daudz ceptas cūkgaļas”.

Romas katoļu baznīcas augstākos bīskapus sauc par… primātiem. Tieši tāpēc pasaulē pirmā dzīvnieku klasifikācija, kuru izveidoja Karls Linnejs, tika nolādēta.

Benedikts XVI uzskata, ka ticīgajiem jālieto prezervatīvi, bet tikai noteiktos gadījumos, piemēram, ja ir iespēja inficēties ar AIDS vai venēriskajām slimībām. Romas pāvests minēja piemērus, kad bez prezervatīva nevar iztikt: „Ir zināmas cilvēku kategorijas [kurām jālieto prezervatīvi], piemēram, žigolo.”

Katoļu priesteri, kas miruši seksa laikā: Leo VII (936-9) nomira no sirdslēkmes, Džonu VII (955-64) līdz nāvei piekāva iekārotās sievietes vīrs, pieķerot pārīti, Džonu ХIII (965-72) arī nogalināja greizsirdīgs vīrs, Pauls II (1467-71) nomira, „draiskojoties” ar zēnu-pāžu.

Pasaulē populārākais vārds ir Muhameds.

Vairākās senās Austrumu valstīs kutināšana bija aizliegta ar likumu, jo to uzskatīja par grēcīgu un uzbudinošu.

718 grādu pēc Celsija ir elles temperatūra, kas izskaitļota, salīdzinot Bībeles citātus par šo tēmu.

Zinātnes atklājumi arvien biežāk vedina uz domu, ka dzīvības izcelsme uz Zemes nav materiālas dabas. Kāds angļu zinātnieks ir atklājis, ka nedomājoši un nedzīvi objekti spēj sinhronizēt savu uzvedību saskaņā ar apkārtējo pasauli. Viņš uzskata, ka atbilde ir meklējama reliģijā.

Zinātnieki ir konstatējuši, ka pareizticīgo ikonai „Spas Ņerukotvornij”, kā arī daudzām citām svētbildēm, piemīt augstfrekvences starojums. Tiek uzskatīts, ka tas nāk no svētbildēm, pie kurām lūdzas īpaši daudz ticīgo.